WŁADZE

ZARZĄD STOWARZYSZENIA:

PATRYK LEWKIEWICZ – PREZES

kontakt: patryk.lewkiewicz@siw.org.pl

Główny analityk IT, Product Owner, Certyfikowany Profesjonalista Inżynierii Wymagań, organizator spotkań analitycznej grupy kompetencyjnej w firmie Pentacomp Systemy Informatyczne S.A. Prowadzi szkolenia i prelekcje z zakresu analizy biznesowej oraz inżynierii wymagań. Z branżą IT związany zawodowo od 2010 roku. Posiada wiedzę dziedzinową z obszaru cła, akcyzy oraz transportu. Entuzjasta narzędzia Sparx Systems Enterprise Architect. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera realizację projektów z sektora publicznego oraz prywatnego przy wykorzystaniu metodyk zwinnych.

 

MONIKA PERENDYK – V-CE PREZES

kontakt: monika.perendyk@siw.org.pl

Inżynier Wymagań, AgilePM, Leader Kaizen, Facylitator, Wykładowca na Politechnice Warszawskiej. Założyciel Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań, organizator największej konferencji dla analityków i inżynierów wymagań w Polsce (Konferencja Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej). Posiada 14 letnie doświadczenie w pracy w dużych projektach dla największych firm w Polsce. Specjalizuje się w sektorze bankowym ze szczególnym wskazaniem na sektor leasingowy. Jest propagatorem dobrych praktyk w zakresie inżynierii wymagań oraz komunikacji z Klientem w projektach IT. W ostatnich latach zajmuje się budowaniem kompetencji analitycznych w zespołach wytwarzających oprogramowanie oraz wsparciem zespołów w stosowaniu technik oraz narzędzi ułatwiających tworzenie produktów, które są odpowiedzią na problemy klienta. W trakcie swoich szkoleń najważniejsze informacje rysuje w formie elektronicznych flipchartów co ułatwia uczestnikom ich zapamiętywanie. Autor strony: www.analizawymagan.pl oraz twórca największej grupy FB dla analityków biznesowych i systemowych: Analiza Biznesowa i Systemowa (https://www.facebook.com/groups/analizawymagan). 

 

GRZEGORZ WRÓBLEWSKI – SKARBNIK

kontakt: grzegorz.wroblewski@siw.org.pl

Pomagam firmom maksymalizować wartość dostarczanego oprogramowania wykonując dobrą analizę. Staranność i jakość to moje drugie imię. Jako analityk wykorzystuję różne metody analityczne dobierając je do zastanej sytuacji. Lubię zdobywać wiedzę, doświadczenia i wdrażać je w praktyce. Wiedzę analityczną potwierdzam zdając egzaminy certyfikacyjne takie jak CPRE lub CCBA. Lubię modelować w Enterprise Architect wykorzystując BPMNa i UMLa. Formalnie Analityk Biznesowo-Systemowy, nieformalnie entuzjasta analizy. W pracy przyświeca mi maksyma „The better analysis is, the better software you have”. Pracowałem dla Bankowości i Ubezpieczeń przy różnych projektach integracyjnych lub aplikacjach frontowych, pracując w metodykach zwinnych lub kaskadowych.

 

SŁAWOMIR KOŃCZYK – CZŁONEK ZARZĄDU

kontakt: slawomir.konczyk@siw.org.pl

Absolwent Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Projektami Informatycznymi. Od ponad 15 lat czynnie związany z branżą IT. Posiada doświadczenie w zakresie analizy biznesowej, inżynierii wymagań oraz zarządzania projektami. Uczestniczył w realizacji wielu projektów informatycznych, pełniąc rolę kierownika projektów, analityka, testera i programisty, co umożliwiło mu poznanie wielu aspektów realizacji projektów IT i nauczyło postrzegania podejmowanych tematów z różnych punktów widzenia. Prelegent Konferencji Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej. Obecnie pracuje w projektach IT w roli analityka oraz product ownera dla klientów z sektora publicznego oraz prywatnego.

 

KOMISJA REWIZYJNA:

Włodzimierz-Dąbrowski-207x300 WŁODZIMIERZ DĄBROWSKI – PRZEWODNICZĄCY KOMISJI REWIZYJNEJ

kontakt: wlodzimierz.dabrowski@siw.org.pl

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami IT, inżynierii oprogramowania, jest certyfikowanym kierownikiem projektów (P2P) i audytorem. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów i projektowania systemów IT. Jest autorem lub współautorem ponad 60 publikacji krajowych i zagranicznych w tym 4 podręczników akademickich z tej dziedziny. Na co dzień jest wykładowcą na Politechnice Warszawskiej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

 

ARTUR ADAMSKI – CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

kontakt: artur.adamski@siw.org.pl

Analityk biznesowy z doświadczeniem w instytucjach publicznych. Doświadczenie w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań IT z wykorzystaniem architektury SOA. Teoretyczna i praktyczna znajomość cyklu wytwarzania oprogramowania w zwinnych metodykach zarządzania projektami (APM) oraz tradycyjnych. Posiada doświadczenie w zakresie analizy biznesowej, inżynierii wymagań oraz zarządzania projektami. Poszukiwacz rozwiązań optymalizujących procesy biznesowe. 

 

MARCIN DĄBROWSKI – CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

kontakt: marcin.dabrowski@siw.org.pl

Z analizą biznesową i IT związany od ponad 5 lat. Jako analityk IT z sukcesem wdrażał nowoczesne rozwiązania informatyczne w branży energetycznej, co zaowocowało zdobyciem tytułu „Lidera Informatyki” 2015 przyznawanego przez Computerworld. Od 2018 patrzy oczyma analityka biznesowego w 3SOFT S.A., gdzie wspiera największe przedsiębiorstwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej poprzez dostarczanie dedykowanych systemów informatycznych. Od 2019 odpowiedzialny także za cały obszar analizy biznesowej w 3SOFT S.A. pełniąc funkcję Team Leadera działu Business Analysis. Prywatnie pasjonat gotowania i wina oraz miłośnik muzyki klasycznej, który hobbystycznie usiłuje nauczyć się gry na pianinie.