TestWarez to przestrzeń, która została stworzona by umożliwić wymianę doświadczeń i podjęcie dyskusji na temat problemów i trendów w testowaniu oprogramowania. Przynajmniej tak było dotąd. W tym roku Organizatorzy poszli krok dalej. Proponują przyjrzeć się także analizie biznesowej i zarządzaniu wymaganiami, kulturze DevOps, jak również szeroko rozumianemu zarządzaniu jakością.
Miło nam poinformować, iż w tym roku objęliśmy swoim patronatem medialnym już 11 edycję TESTWAREZ. Co ma wspólnego inżynieria wymagań z testowaniem? Wiele 🙂 Trudno mówić o jakości systemu, jeśli nie ma inżynierii wymagań, czyli nie wiemy co zaimplementować w systemie, aby spełniło oczekiwania klienta…. O tym dlaczego inżynieria jest taka ważna dowiecie się więcej podczas wystąpienia już 30 września: “Inżynieria wymagań a droga do jakości systemów IT”.
Wśród prelegentów i uczestników konferencji są zarówno osoby z wielkim doświadczeniem w branży, jak i początkujący, praktycy oraz teoretycy, kierownicy i pracownicy szeregowi. Daje to niepowtarzalną szansę na wszechstronną i konstruktywną dyskusję. W tym roku do udziału zaproszeni zostali również analitycy biznesowi, szefowie działów i firm IT, startupowcy oraz zwolennicy DevOps. Formuła konferencji niezmiennie pozwala na swobodny dialog zarówno podczas wystąpień i paneli dyskusyjnych, jak i w kuluarach. Jak w latach poprzednich nie zrezygnowano z eksperymentów i nowych rozwiązań, by w efekcie osiągnąć większą interakcję i integrację uczestników.
Dziesięć lat tradycji zobowiązuje i w tym roku Organizatorzy również nie zawiodą. Zapowiadają, że konferencja TestWarez 2016 będzie jeszcze większa, jeszcze bardziej profesjonalna i międzynarodowa, ale przede wszystkim, że będzie jeszcze lepiej adresowała wyzwania, z którymi będziemy zmagać się na co dzień. Stąd też hasło przewodnie tegorocznej edycji „Testing around the clock”, czyli wariacja na temat ciągłej integracji, ciągłego testowania, ale i ciągłego rozwoju nas i naszej profesji. W tym wszystkim oczywiście nie zapominają o korzeniach, dlatego przynajmniej połowa prelekcji będzie w języku polskim, w tym jedna ścieżka przeznaczona dla mniej doświadczonych uczestników.
TestWarez to wydarzenie, na którym możecie opowiedzieć o swoich problemach albo pokazać swoje osiągnięcia. Możecie zainspirować innych lub czerpać inspirację z prelekcji i rozmów.
Rekomendujemy i w imieniu organizatorów zapraszamy!
Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, które już od 13 lat stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz miejsce spotkań i dialogu ludzi zajmujących się zapewnianiem jakości. W roku 2016 zostanie zorganizowana jedenasta edycja konferencji TestWarez. Poprzednia edycja zgromadziła ponad 300 uczestników. Wolne miejsca bardzo szybko się rozchodzą, dlatego też zachęcamy do wczesnej rejestracji.
Konferencja jest skierowana do osób zajmujących się szeroko pojętym zarządzaniem jakością; będą poruszane tematy, które zainteresują kierownictwo, jak i ściśle techniczne osoby. Będzie dużo praktyki, ale również i dużo teorii, na bazie których te praktyki są budowane.
W tym roku Organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają do zaprezentowania swoich pomysłów:
• Wizjonerów z własnymi podejściami, doświadczeniami, wnioskami najchętniej z projektów transformacji pomiędzy metodykami, re-architektury produktu bądź jarzma testowego lub migracji w chmurę
• Osoby zarządzające zespołami projektowymi i mające doświadczenie w ich budowaniu
• Osoby wdrażające projekty automatyzacji, w tym na co dzień pracujące w środowisku ciągłej integracji oraz ciągłego wdrażania i doświadczone w pracy z backlogiem oraz automatyzacją testów akceptacyjnych
• Przedstawicieli DevOps
• Osoby wdrażające lub poprawiające metodyki i procesy testowe lub jakościowe
• Osoby zajmujące się testami bezpieczeństwa, testami niefunkcjonalnymi, w tym testami wydajności, niezawodności lub użyteczności, testami aplikacji na urządzenia mobilne i wbudowane
• Osoby doświadczone w pracy z rozwiązaniami jak docker, buddy, chef itp.
• Osoby z doświadczaniem w testowaniu eksploracyjnym, kontekstowym, opartym o model lub ocenę ryzyka
• Osoby pracujące z big data
• Osoby zaangażowane we wczesne etapy procesu wytwarzania oprogramowania – analizę biznesową, zarządzanie wymaganiami.
Udział rekomendujemy też wszystkim innym, chcącym podzielić się swoimi doświadczeniami w testowaniu i zarządzaniu jakością.
Więcej informacji na stronie konferencji.